Podsumowanie rundy jesiennej część 1

Połowa sezonu już za nami, więc czas na małe podsumowanie tego co działo się w rundzie jesiennej sezonu 2015/2016 w A-klasie.

Na rundę jesienną zaplanowano 91 spotkań z czego odbyło się ich 88, jedno spotkanie zostało przerwane przed 90 minutą, a 2 nie doszły do skutku.

Zostały przyznane 3 walkowery i jeden walkower obustronny.

Odliczając w/w walkowery padły 383 bramki co daje 4,4 bramki/mecz.

Mistrzem jesieni została drużyna Bizona Jeleniec!

Najwięcej zwycięstw: Bizon Jeleniec – 10.

Najwięcej porażek: Gręzovia Gręzówka – 8 + 2 walkowery 0-3.

Najwięcej remisów: SPLGMP Rogoźnica – 4 (w tabeli 3 - jeden mecz zweryfikowany jako walkower 0-3).

Najlepszy atak: Kujawiak Stanin – 44 strzelone bramki.

Najlepsza obrona: Unia Krzywda – 12 straconych bramek (w tabeli 10 z powodu walkowera 3-0 z Rogoźnicą – na boisku 2-2).

Najsłabszy atak: Victoria Parczew – 18 strzelonych bramek (w tabeli 17 – obustronny walkower w meczu z Gręzówką, do przerwania meczu Parczew strzelił 1 bramkę).

Najsłabsza obrona: Gręzovia Gręzówka – 40 straconych bramek (w tabeli 45 – 2 walkowery 0-3, ale stracony gol z Parczewem).

Najlepszy bilans bramkowy (wg tabeli): Bizon Jeleniec „+ 20 bramek”.

Najgorszy bilans bramkowy (wg tabeli): Gręzovia Gręzówka „– 27 bramek”.

Najwięcej punktów: Bizon Jeleniec – 30.

Najmniej punktów: Gręzovia Gręzówka – 7.

Najlepsi u siebie: Bizon Jeleniec (5 zwycięstw i porażka, bramki 21-7).

Najlepsi na wyjeździe: Unia Krzywda (5 zwycięstw, walkower 3-0 i remis, bramki 16-3).

Najsłabsi u siebie: Gręzovia Gręzówka (zwycięstwo, remis, 3 porażki i walkower 0-3, bramki 8-19).

Najsłabsi na wyjeździe: Gręzovia Gręzówka (zwycięstwo, 5 porażek i walkower 0-3, bramki 10-26).

Najwyższe zwycięstwo: 6-0 Kujawiak Stanin – GLKS Rokitno i Unia Krzywda-Absolwent Domaszewnica (oba mecze w 3 kolejce) oraz 0-6 Gręzovia Gręzówka-Orkan Wojcieszków (w 13 kolejce).

Najwięcej bramek w 1 meczu: 10 (Olimpia Okrzeja-Kujawiak Stanin 4-6 w 12 kolejce).

Najmniej bramek w 1 meczu: 0 (Victoria Parczew-Unia Krzywda 0-0 w 2 kolejce)

Najdłuższa passa zwycięstw z rzędu: 6 – Kujawiak Stanin.

Najdłuższa passa porażek z rzędu: 6 (w tym 2 walkowery 0-3) – Gręzovia Gręzówka.

Najwięcej meczy bez straty bramki (bez walkowerów): 6 – Bizon Jeleniec i Unia Krzywda.

Najwięcej meczy bez strzelonej bramki (bez walkowerów): 5 – Victoria Parczew i Olimpia Okrzeja.

Po rundzie jesiennej zaznaczył się wyraźny podział tabeli na 2 części: miejsca 1-6 (drużyny które zdobyły ponad 20 pkt - od 30 pkt do 22 pkt) oraz miejsca 7-14 (drużyny które zdobyły mniej niż 20 pkt – od 16 pkt do 7 pkt), więc chyba już widać że pierwsza część będzie walczyć o awans zaś druga o utrzymanie.